top of page

Men's Physique - závody a něco málo z přípravy na mistrovství čech v Kutné Hoře (4.5.2014)

aktualizováno: 26.10.2014

Uplynulo pár měsíců od mých prvních a zatím posledních závodů v kategorii Men's Physique a je čas na krátké ohlednutí. Pro ty kteří nevědí o co se jedná, kam tuto kategorii zařadit, tak se to pokusím v tomto krátkém příspěvku trochu přiblížit. Tato kategorie je součástí kulturistických závodů a dostala se k nám z Ameriky poměrně nedávno. Hlavní rozdíly oproti klasické kulturistice a touto kategoríí jsou menší svalové objemy, žádné volné sestavy, nejsou váhové kategorie a závodník se prezentuje v boardshorts (plážové plavky) - kulturisty hodně kritizovaná kategorie právě kvůli těmto šortkám, které zakrývají rozvoj dolní poloviny těla. Porota hodnotí celkový vzhled, uvolněnost a přirozenost, příměřený svalový rozvoj a celkovou připravenost závodníka. Příprava samotná probíhá téměř stejně jako příprava kulturistická, to znamená přísná dieta (cca 2-3měsíce), stavy kdy jste úplně bez síly. Dvoufázové tréninky a i závěrečná týdenní superkompenzace (odvodnění a následné cukrování, aby vylezlo ven to málo, co na vás po dietě zbylo) probíhájí úplně stejně. S přípravou mi pomáhal zkušený trenér a kamarád David Ulbricht a za to mu ještě jednou díky.

Důvodů, proč jsem se rozhodl připravit na závody bylo víc, ale především jsem si chtěl projít celou přípravou a získat tak další zkušenosti v této oblasti, které využívám ve své práci. Ten hlavní důvod si nechám pro sebe ,)

Dám sem pár fotek z diety, ze závodů a jednu celou galerii z tréninků, kterou nafotil Jakub Fišer, díky!

Nyní se připravuju na příští sezónu v triatlonu. Vim, že to je trochu skok někam jinam, ale jak řikam, dělej co tě baví..:)

 

Nejdřív pár fotek z pravidelného vážení. Začínal jsem dietu začátkem února s nějakými 106,5kg. První měsíc jsem bohužel váhu nefotil, ale koukám, že přes 6kg bylo dole:)

Od 5.4. jsem váhu víceméně držel, protože jsem to stihl shodit rychleji než se čekalo. Zbýval měsíc do závodů..

Přesně měsíc do závodů a váha 95.3 kg.

Kontrola formy:

Půl měsíce do závodů. Cvičit se už moc nechtělo, tak jsem udělal alespoň fotku:)

Necelý týden do závodů. Témeř bez vody a úplně bez cukrů. Bohužel jinou fotku nemám, takže kartáček a ostatní věci jakoby tam nebyly:)

Víc fotek před závodama v závěrečné superkompenzaci nemám, protože to bylo to poslední na co jsem myslel. Přídávám sem tak celou minigalerii mého tréninku, kdy zbývalo přesně týden do závodů (27.4.)

A tady pár fotek ze závodů samotných.

Poslední fotka už po, kdy převládají pocity spokojenosti a zároveň velké únavy..

Myslím, že takhle stručně to stačí a snad jsem někomu trochu přiblížil tuto novou kategorii a zároveň něco málo z kulturistiky samotné. Příprava na jakékoliv kulturistické závody je nesmírně náročná jak fyzicky, tak především psychicky. Kdo si tím neprošel, tak si to jen ztěží může představit.

Kdo by chtěl vědět víc ohledně tréninků a diety, tak se stavte za mnou ve fitku na trénink. Nemůžu tady přeci prozradit úplně všechno :)

 

quantcom-logo-tagline-en-rgb.jpg
bottom of page